Oferta Kotły

Firma z tradycjami od 1989 roku na rynku Pleszewskim

Regulator Alfa

jest najprostszym regulatorem w naszej rodzinie, przeznaczony jest do regulacji procesu spalania w nadmuchowych kotłach miałowych. Jednak ze względu na prostotę obsługi oraz korzystny stosunek jakości do ceny, urządzenie to zyskało grono zadowolonych klientów, wyznaczając także wzorzec rynkowy. Sterownik charakteryzuje się bardzo prostą obsługą, posiada jednak wszystkie funkcje niezbędne do prawidłowej pracy kotła. Użytkownik ma do swojej dyspozycji prosty i funkcjonalny panel sterowania, umożliwiający zaprogramowanie temperatury pracy w zakresie 35 – 90°C, programowanie czasu przedmuchu w szerokim zakresie, a także obrotów dmuchawy. Alfa posiada również możliwość zaprogramowania temperatury załączenia pompy w zakresie 35-60°C. Dla podniesienia bezpieczeństwa pracy regulator ten można wyposażyć w zewnętrzny termostat awaryjny.

SIGNUM 700

Regulator temperatury Signum serii 700 stanowi kolejny krok w stosunku do rozwiązań zastosowanych w poprzednich wersjach sterowników Signum. W skład szerokiej gamy serii, wchodzą Signum 700 oferujący prostą obsługą, posiada jednak szereg zaawansowanych funkcji, które w znaczący sposób wpływają na komfort użytkowania i eksploatacji kotła CO. Pod względem konstrukcji oferuje kilka rozwiązań, także obudowę dwu dzielną pozwalającą na montaż w izolacji kotła. Oprócz standardowych już parametrów jak regulacja obrotów, przedmuchy, ograniczenie górnego i dolnego zakresu nastaw temperatury, histereza, parametrów sterowania podajnikiem, występują również parametry sterowania przygotowaniem ciepłej wody użytkowej CWU, z możliwością wyboru trybu pracy modułu CWU, tryb ZIMA oraz tryb LATO. Regulator charakteryzuje się solidnym i dokładnym wykonaniem, posiada wręcz intuicyjną obsługę i zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Atutami rozwiązania jakim jest Signum 700 jest praca z kotłem z podajnikiem tłokowym lub ślimakowym, różnorodność pod względem zastosowań ze względu na konstrukcję mechaniczną, oraz prosty i przejrzysty interfejs użytkownika pozwalający prawie że w sposób intuicyjny poruszać się w ustawieniach i parametrach sterownika. Bogate możliwości współpracy z urządzeniami zewnętrznymi, nawet tak prostymi jak termostat pokojowy stanowią o sile Signum 700. Regulator temperatury Signum 205 jest rozwiązaniem wyposażonym we wszystkie potrzebne opcje i możliwości urządzeniem. W bardzo prosty sposób sterownik ten zapewnia kontrolę nad procesem spalania w nadmuchowych kotłach miałowych/zasypowych. Regulator obsługuje podstawową dla obiegu pompę CO jak i dodatkową CWU. W pełni obsługuje także nowoczesne pompy elektroniczne zapewniające oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. Sam proces spalania polega na sterowaniu dmuchawą napowietrzającą kocioł oraz pompą zajmującą się procesem obiegu wody w układzie. Producent zaleca stosowanie dmuchaw opartych na silnikach typu R2E 120 AR77-05 (zastosowanych w dmuchawach WBS6, WPA07 i innych) oraz typu CM 80.20.00 LT (zastosowanych w dmuchawach RV). Sterowanie obrotami dmuchawy odbywa się w sposób płynny co wydatnie wpływa na żywotność tych urządzeń. W celu podniesienia bezpieczeństwa pracy z regulatorem Signum 205 sugeruje się współpracę z użyciem termostatu awaryjnego, który dodatkowo zabezpiecza kocioł. Ze względu na możliwości programowe regulator można dopasować do różnego rodzaju paliwa.

signum 207

Regulator temperatury Signum 207 jest urządzeniem niewielkich gabarytów, ale wyposażonym we wszystkie potrzebne opcje i możliwości łącznie z obsługą układu ciepłej wody użytkowej. W bardzo prosty sposób sterownik ten zapewnia kontrolę nad procesem spalania w nadmuchowych kotłach miałowych/zasypowych. Sam proces spalania polega na sterowaniu dmuchawą napowietrzającą kocioł oraz pompą zajmującą się procesem obiegu wody w układzie. Producent zaleca stosowanie dmuchaw opartych na silnikach typu R2E 120 AR77-05 (zastosowanych w dmuchawach WBS6, WPA07 i innych) oraz typu CM 80.20.00 LT (zastosowanych w dmuchawach RV). W celu podniesienia bezpieczeństwa pracy z regulatorem Signum 105 sugeruje się współpracę z użyciem termostatu awaryjnego, który dodatkowo zabezpiecza kocioł. Ze względu na możliwości programowe regulator można dopasować do różnego rodzaju paliwa.